Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

Öncesi:

Lazer epilasyon, sağlık bakanlığının izni ile ruhsatlandırılmış sağlık merkezlerinde, doktor gözetiminde ve uluslararası standartlara uygun lazer epilasyon cihazlarıyla yapılmalıdır. Bu standartlara uyulmadığı takdirde geri dönüşü olmayan sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

 • Lazer epilasyona gelmeden iki hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vs) işlemi yapılmaması gerekir. Bunun nedeni, vücudunuzdaki tüm kılların daha net olarak görünmesi ve lazer epilasyon ile alınabilmesidir.
 • Vücuttaki kılların oluşumunu tamamlamasını beklemek için vücut bölgeleri için 2 ay ara ile 4-6 seans, yüz bölgesindeki kıllar için 1,5 ay ara ile ortalama 6 - 8 seans lazer epilasyon uygulanabilir.
 • Lazer epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımı ile kısaltılabilir.
 • Lazer epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi işlemler yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar cildi aşındıracak, soyacak işlemlerden uzak durmalı, peeling yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyon yapılacak olan bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır.


Sonrası:

 • Lazer epilasyon uygulandıktan 2 gün sonraya kadar solaryuma girilmemeli, güneşten uzak durulmalıdır. Eğer güneş ışığına maruz kalınacaksa koruyucu faktörlü kremler kullanılmalıdır.
 • Lazer Epilasyon uygulanan kılların kökleri 10 ila 15 gün içinde deriden dışarı doğru çıkarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca kendini bırakır.
 • Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşabilir. Bu normal bir durumdur. kendiliğinden geçecektir.
 • Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
 • Hormonal bozukluğu olan kişilerde lazer epilasyon seans sayıları daha fazla veya az olabilmektedir.


Her lazer epilasyon seansında kıl yoğunluğu %15-20 arası azalabilmektedir. Ancak vücudunuzda oluşan farkı 3. seanstan sonra belirgin olarak görmeye başlarsınız. Lazer epilasyon seanslarına ne kadar düzenli devam ederseniz o kadar maksimum fayda sağlarsınız.

Genellikle büyük bölgeler (kol-bacak-sırt-göğüs-genital) için her seanstan 2 hafta sonra kontrol seansları önerilir.Bunun amacı lazer epilasyon işlemi sırasında etkilenmeyen veya lazer epilasyon işlemi sırasında atlanılan kıl var ise bunlarında temizlenmesini sağlamak

20. günden daha geç yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler,bu nedenle 20.günden sonra kontrol önerilmez.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Bilgi Formu
 1. Invalid Input
 2. Adınız ve Soyadınız(*)
  Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
 3. Telefon(*)
  Lütfen telefonunuzu yazınız.
 4. E-Posta Adresiniz(*)
  Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
 5. Invalid Inputİletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler