Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

Estetik kaygısını oluşturan ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan ciltte sarkmalar, kırışıklık gibi durumlardan dolayı birçok kişi yeniden eski ve genç görünümüne sahip olmak istemektedir. Cildin genç ve gergin durmasını sağlayan elastin,kollojen, hyalüronik asit gibi etmenlerin yaşın ilerlemesi sonucunda azalması ile beraber cilt üzerinde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Ancak bu durum redermalizasyon uygulamaları sayesinde ortadan kaldırabilmekte; uzun süren etkiler ortaya çıkarabilmektedir.

Redermalizasyon uygulamaları, süksinik asit kullanılarak,yavaşlayan hücresel metabolizmayı hızlandırır. Böylece ciltte yeniden elastin, kollojen ve hyalüronik asit üretimini canlandırarak, üretimin artmasına yardımcı olur. Bu sayede de ciltte meydana gelen zararlı toksinlerin oluşumuna da engel olmaktadır. Redermalizasyon uygulamaları genel olarak lekelerin giderilmesi, sivilce lekelerinin giderilmesi, yaşlanmaya bağlı oluşan vücut bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar, ileride meydana gelen çatlak izlerinin ortadan kaldırılması gibi durumlarda tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Yaklaşık olarak 2 hafta aralıklarla süren bir işlemdir ve en az 3 seans olacak şekilde planlanır. Kişiye bağlı olarak gerek duyulduğunda hastanın yaşı ve iyileşme hızı göz önünde bulundurulacak şekilde tek seans olarak da uygulanabilmektedir. Diğer cilt gençleştirme işlemleriyle kombine uygulama yapılabilir.

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük yaşamında yapmış olduğu aktivitelere yeniden devam edebilmektedir. Yaklaşık 3 gün sonrasında da uygulama bölgesi tamamen iyileşmektedir. Etkisini tamamı ile görmesi de yaklaşık olarak 14 gün sonrasında görülmektedir. Bu sayede son derece güvenilir estetik yöntemlerinden bir tanesidir.

REDERMALİZASYON UYGULAMALARININ TERCİH EDİLMESİNİN NEDENLERİ?

Redermalizasyon uygulamalarının etkisinin oldukça hızlı bir şekilde görülmesi ve aynı zamanda da son derece kalıcı olması,birçok kişinin bu yönteme yönelmesine etki edici faktör olarak göz önüne çıkmaktadır. Ameliyatsız,ağrısız ve kısa süren seansların sonucunda etkisini ortaya çıkarması da redermalizasyon uygulamalarının tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Redermalizasyon Uygulamaları

 

İletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler