Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

Cosmelan – Dermamelan Sistemi Nedir ve Nasıl Etki Eder?

Cosmelan Depigmentasyon SistemiCosmelan- Dermamelan, melasma-chloasma denen gebelikteki lekelerde de, yaşlılık lekelerinde de, hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde de, lekenin diğer nedenlerinin tedavisinde de kullanılan yöntemlerden biridir. 

Cosmelan - Dermamelan, deride bulunan melanin miktarını azaltarak pigmentasyonu (leke oluşumunu) baskılamayı amaçlayan bir enzimatik peeling yöntemidir ve etkisini ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılayarak yapar. Cosmelan- Dermamelan derinin rengini açmak (depigmantasyon) suretiyle lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Cosmelan - Dermamelan çok hafif bir soyucu etken madde de içerir. TCA ve soyucu asitleri içermez.


Tedavinin Önerilmediği Bazı Durumlar:

(Uygulayıcı Hekim ve Hasta Takdirindedir.)

  • Cosmelanın içeriğindeki herhangi bir maddeye alerji durumu
  • Beraberinde başkaca kronik cilt hastalıkları
  • Aktif Herpes Simpleks yani uçuk vs nin varlığı
  • Gebelik ve emzirme
  • Açık yaralar ve yeni güneş yanıkları
  • Akne Rozasea denen genelde kızarıklık ve bazı kırmızı gül şeklinde lezyonlar olan rahatsızlık


Leke Tedavi Protokolleri

  • Cosmelan Leke Tedavisi: Ciltte oluşmuş yüzeysel lekelerin tedavisinde uygulanır. Doktor gözetiminde uygulanır.
  • Dermamelan Leke Tedavisi: Ciltte oluşmuş melasmaların (yoğun leke) tedavisinde uygulanır. Doktor gözetiminde veya doktor tarafından uygulanır.


Cosmelan – Dermamelan Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cosmelan-Dermamelan Leke Tedavisi tek seans uygulanır. Doktor gözetiminde yapılan cilt analizi sonrası hangi leke tedavisinin yapılacağına karar verilir.

Her kit, tek hasta uygulaması içindir.

Kit içinde yer alan arındırıcı solüsyonla cilt derinlemesine temizlendikten sonra yüze krem bazındaki Cosmelan veya Dermamelan maske uygulanır. Krem bazındaki maske cilt üzerinde 8-12 saat arasında kalır.

Maske sonrası kişiye kit içinden çıkan Cosmelan2 Devam Kremi veya Dermamelan Devam Kremi, yoğun nemlendirici ve onarma özelliği gösteren Hydra Vital factor K krem verilir. Kişi evde Cosmelan2 Devam Kremi veya Dermamelan Devam Kremini ve bununla birlikte Hydra Vital Factor K ve Complet Moisturizing SunBlock kullanarak seanslarına evde devam eder.

Leke tedavisi sonrası kişi oluşabilecek lekelenmeler için veya ciltte oluşmuş çok yeni leke oluşumları için Melanogel Touch Roll-on ya da Melanogel Anti-spot Cream kullanır.

Leke Tedavisi

İletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler