Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

Dermotoloji alanın da çok bilinen Dr. med. Christine Schrammek ürünü olan Green Peel, Tamamen kaynağı doğadan ve bitkisel bir üründür. Green Peel cilde ışıltı, taze ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. 60 yıla yakın süredir uygulanan Green Peel zararlı yan etkilerden uzak bir cilt soyma metodu olarak kullanılabilir. Dünyada Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya ve Türkiye’de ise Medikoz firması distribütör firması ile klinik ve güzellik merkezlerine dağıtımı yapımaktadır. Sadece Almanya ‘da 2400 üzerinde güzellik merkezinde bu metod kullanılmaktadır. Bitkisel kaynaklı cilt soyma tekniği ilk uygulaması 87 yaşında olan bayan Schrammek tarafından 1959’da başlatılmıştır. Daha sonra da Dermatolog olan kızı Allergolog Dr. Christine Schrammek ve diğer doktorlar tarafından çalışmalarla günümüze bitkisel kompleksler de eklenerek Green Peel etkisi artırılmıştır.


GREEN PEEL NASIL ETKİ EDER?

project08Saf bitki karışımı olan ve kesinlikle kimyasal katkı masddesi içermeyen Green Peel Comport uygulandığı alanda kan dolaşımını hızlandırır ve miktogranüllerin etkisiyle üst deride soyucu bir etki yaratır. Dolaşımdaki bu yoğunlaşma cilt metabolizmasını harekete geçirir. Böylece uygulandığı bölgede yeni hücre oluşumunu destekler.GREEN PEEL YÖNTEMİNİN BAŞARI BİR ŞEKİLDE UYGULANDIĞI DURUMLAR

 •     Erken kırışmaya meyilli ciltlerde ve sarkmış yüz hatlarında
 •     Güneş hasarlı, yıpranmış ciltlerde
 •     Seboreik(yağlı), kan dolaşımı kötü, soluk ve gözenekli ciltlerde
 •     Anti-Aging amaçlı kullanılır
 •     Dolaşımı bozuk ve yorgun ciltler için
 •     Pigmentasyon sorunları
 •     Skarlar
 •     Ellerdeki yaşlılık belirtilerinde
 •     Selülit ve Strealaar(çatlaklar) için
GREEN PEEL NASIL UYGULANIR?


1. Gün: Green peel uygulandıktan sonra ciltte hafif bir hassasiyet ve pembelik meydana gelir.

3. ve 4. Gün: 3. ve 4. günlerde cilt yavaş yavaş soyulur.

5. gün: Dr. Schrammek ürünleri ikinci seans olan Super Beauty bakımı uygulanır

Bakım Sonu: Bakım sonucunda ciltte kızarıklık ve hassasiyet oluşmaz. Cilt problemlerden arınmış, daha sağlıklı, parlak ve duru bir görünüm kazanmış olur.


CİLT ÜZERİNDE ETKİLERİ NELERDİR?

 • Kan Dolaşımını Hızlandırır: Cilt metabolizması hızlanır ve kanlanma düzenlenir.
 • Soyulma Etkisi: Üst derideki ölü hücreler temizlenir, bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılır.
 • Kollajen Oluşumunu Uyarıcı Etki: Cilt yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme sağlanır.
 • Komedolitik Etki: Pürüzlü ciltlerdeki kapalı komedonlar açılır, mevcut komedonlarda azalma görülür.greenpeelclassicGREEN PEEL® Classic

Peeling etkisi ile rejenerasyon ve yenilenme "Classic", GREEN PEEL® peeling uygulamaları arasındadır. Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra, Bitkisel Peeling karışımı cilde yoğun bir şekilde masaj eşliğinde uygulanır. Kan dolaşımı artar, oksijen ile beslenme artar ve cilt yenilenmesi uyarılır. Bu etki, cildin az ya da çok güçlü bir peeling işlemiyle cilt dokusuna bağlı olarak iki ila beş gün sonra durur. Bu süre zarfında cilt özel Dr Schrammek cilt bakım ürünleri ile evde tedaviye devam edilir. GREEN PEEL® Bitkisel Peeling Classic'i sonuçlandırmak için beş gün sonra bir beauty finish işlemi uygulanır ve cilt özellikle değerli ciltler ile beslenir.
green peel freshupGREEN PEEL® Fresh Up

Peeling etkisi olmadan tazelik hissi. Bu uygulamada peeling etkisi yoktur. Bunun yerine, cilt doğal bitkiler ile uyarılır ve yenilenir. Kan dolaşımını uyarır, gözenekler açılır ve cilt artık cilt bakım ürünlerini en iyi şekilde absorbe eder. Cilt daha parlak ve daha taze görünür. GREEN PEEL® Fresh-Up, hücreleri ve cildi yeni bir tazelik ile parlatır. Bu yüzden bu tedavi tazeliği olmayan yorgun ciltler için ideal bir uygulamadır ve cilt henüz yaşlanma belirtileri göstermeye başlamamış olsa bile erken yaşlanma ve elastikiyet kaybına karşı etkili bir koruyucu yardımcı olarak hizmet eder.
GREEN PEEL® Energy

green peel energyPeeling etkisi olmadan canlılık ve rejenerasyon Doğal bitkilerle yapılan bu uygulama belirgin bir şekilde cilde enerji sağlar. Kan dolaşımını ve metabolizmasını uyarır; bu sayede herhangi bir peeling etkisi olmaksızın cilt dokusunun doğal iyileşmesine yol açar. GREEN PEEL® Energy, cilde hücrelerin yenilenmesi için ihtiyaç duyduğu doğal enerjiyi sağlar. Yaş ile ilişkili cilt görünümünün yanı sıra kirlilik, yara izi ve pigment rahatsızlıklarının azaltılmasına yardımcı olur. Uygulama, cildin görünümünü gözle görünür şekilde iyileştirir ve cilt yüzeyini daha pürüzsüz hale getirir. İdeal olarak yılda birkaç kez tekrarlanmaktadır.

GREEN PEEL HANGİ DURUMLARDA VE KİMLER UYGULANMAZ?


 •     Test sonucu maddeye karşı allerjik olduğu tespit edilen adaylara,
 •     Bakteriyal ve viral enfeksiyonlu tüm cilt hastalıklarında
 •     Allerjik ve fazla hassas cilt yapısına sahip olanlara
 •     Gebelik ve emzirme dönemindeki hanımlara
 •     Oral kortizon kullanımı sırasında
 •     Deride yeni başlayan şüpheli oluşumlar tespit edilmesi halinde greenpeel uygulanmaz.

Cilt Bakımı

İletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler