Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

aquapeel 02


Aquapeel uygulaması su basıncı ve vakum gücü kullanılarak medikal bir cilt bakımı sistemidir. Cildin kontrolsüz bir hasar görmesini engelleyerek derinlemesine bir temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak amaçlanmaktadır.


Aquapeel'in Uygulanması

Aquapeel ile cilt bakımında öncelikle cilt, temizleyici solusyonlarla ozonlu buhara tutulur. Sonrasında Aquapeel cihazı devreye girer. Basınç ve vakum bir arada kullanılır. Aşama aşama ciltte istenilen etkiye göre hazır solusyonlar basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir. Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının dezenfekte edilmesi sağlanmaya çalışılır.  Böylece cildin, bakım için kullanılan ürünlerden daha iyi faydalabilmesi amaçlanır.


Kullanımı 3 Basamaktır;

1. AquaAHA: İçeriğinde düşük oranda AHA (Alfa Hidroksik Asit) bulunan solüsyon ile Aquapeel.
Cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. Ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılmasını yardımcı olur.

2. AquaSA: İçeriğinde düşük oranda SA (Salisik Asit) bulunan solüsyon ile Aquapeel.
Cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. Cildin alt katmanlarına kadar Salisik Asit'in etki etmesine olanak sağlayarak cildin temizlenmesine yardımcı olur. 

3. AquaMS: İçeriğinde yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon ile Aquapeel.
Cildin ihtiyacına göre 5-10 dk uygulanır. AquaAHA ve AquaSA basamaklarından sonra cildin yatışması ve bol nem almasına yardımcı olur.

İletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler