Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

Kol germe veya brachioplasty olarak bilinen operasyonla yaşla birlikte kol bölgesinde gevşeyen fazla deri ve yağ dokusu çıkarılarak hoş ve genç kontur elde edilebilir. Liposuction ve/veya dirsekten koltuk altı ve bazen göğüs tarafına uzanan insizyonla yag ve/veya deri çıkarılır. Kesi yapılan bölge kolun iç tarafında kaldığı için izlerin görünmesi minimaldir.

Kimlere kol germe yapılır

Kol germe cerrahisi normal kilolu hastalar da dahil olmak üzere kolunda sarkma şikayeti olan her hastaya yapılabilir. Ancak hastaların çoğunda aşırı kilo vermeye bağlı kol derisinde sarkma olan hastalardır.

Kol germede ameliyat teknikleri

Liposuction tek başına üst kolda yağ fazlalığı olan hastalarda, herhangi bir cilt fazlalığı yok ise etkili olabilir. Bu bolgelerden yağ alınarak kolda incelme sağlanabilir. Deride gevseklik olan hastalarda yağ ile birlikte deride çıkarmak gerekmektedir. Kolun iç yüzünden yapılan kesi ile fazla deri ve yağ çıkarılır. İz kol ile koltuk altında sınırlı kalabilirken aşırı kilo verenlerde göğüs ön duvarına uzanabilir.

Ameliyat öncesi nelere dikkat edilmelidir

Eğer sigara içen biri iseniz, cerrahi öncesinde sigarayı bırakmanız tavsiye edilir. Sigara yaraların iyileşmesini etkileyebilir. Aspirin, steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar kanama riskini artırabilir Bazı ilaçlar ve bazı vitaminler / hemeopatik ajanlar kanamaya yol açabilir. Doktorunuzla kullandıgınız ilaçlar ve hastalıklarınız hakkında bilgi vermelisiniz.

Anestezi türü

Bazı cerrahlar, sedasyon ile lokal anestezi tercih etmesine karşın çoğu kol germe operasyonu genel anestezi altında yapılır.

İyileşme sureci

Postoperatif ağrı subjektif ve oldukça kişiden kişiye değişir. Ortalama hasta çoğunluğu 7-10 günlük süre içinde isine döner. Dikisler 10. gün alınır.

Komplikasyonlar

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Hipertrofik skar
  • Seroma oluşumu

 

Estetik ve Plastik Cerrahi

İletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler