Özel Activa Polikliniği
button whatsapp

Saç Ekimi İstanbulHem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen ve lokal anestezi altında yapılan saç ekimi, kelliğe kesin ve kalıcı çözüm sunan cerrahî bir işlemdir.

 

FUE Tekniği Saç Ekiminde Son Teknolojidir.

Dünyada ve ülkemizde ağırlıklı olarak uygulananı FUE tekniğidir. FUE tekniğinde FUT tekniğindeki gibi uzun kesi yapılmaz ve saç bandı çıkarılmaz. Bir kulağın hizasından başlayıp başın arka tarafı ve enseyi içine alarak diğer kulağın hizasına kadar uzanan bölgeden alınan saç kökleri saçsız alana nakledilir.

 

FUE Tekniği Hakkında Detaylı Bilgiler

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde, saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınır, saçsız alanlara saç yönü dikkate alınarak yerleştirilir.

FUE Tekniği Saç EkimiSaç ekim operasyonlarının büyük kısmında FUE yöntemi tercih edilmektedir. FUE yöntemi ile saç ekimi, cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedir. Unutulmamalıdır ki, saç ekiminin mutlaka hastane ortamında, medikal koşullarda yapılması gerekmektedir.

FUE yönteminde saçlı bölgelerden saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Folikül çıkartma işleminden önce, saç alınacak alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezi ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Mikro Motor ucu, saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırılır kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılıp çekilir. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünite gevsek tabandan ayrılarak gelir. Operasyondaki greftlerin zarar görmesini minimalize eden bu otomatik sistem sayesinde operasyon süreleri kısalmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Her bir foliküler ünite ortalama 2 ile 3 folikül barındırır.

Ücretlendirme konusunda hastalarımıza gerçek greft sayılarını yapılan ön muayenelerde tam sayı olarak bildirip beklenmeyen bütçelerle karşılaşmalarını önlüyor, gerçekte ihtiyaçları olan greftlerle doğal saçlarına kavuşmalarını sağlıyoruz.

İstanbul Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Dökülmesi ve Saç Bakımı

İletişim

Özel Activa Polikliniği
Uçbağlar Mah. Yunus Emre Cad.
Kanalboyu Apt. No:33/A 
Battalgazi / Malatya

0422 323 8086 - 0422 211 3444
line-address

1000 sola karakterler